INVAZIVNÍ MEZOTERAPIE

invazivní mezoterapieZákladem celé invazivní mezoterapie je ovlivnit stav kůže a zčásti i podkoží za pomocí biochemicky aktivních látek s cílem dosažení změn v podkoží a díky tomu i celé kůže. Invazivní mezoterapie je metoda při které se vpravuje do podkoží (maximálně do hloubky 4 mm) pomoci mikroinjekcí koktejl vitamínových, homeopatických a jiných přípravků. Touto mezoterapeutickou metodou se mohou ošetřit jak části obličeje, tak oblast i celého těla. Mezoterapie je doposud jedinou alternativou chirurgickému zákroku, která působí okamžitě a první výsledky jsou zřetelně viditelní již po prvním sezení. Tato metoda je sice mírně bolestivá, ale je možné ji provádět i při lokálním umrtvení. Dlouhodobějších výsledků u této terapie lze dosáhnout pouze absolvováním celé kůry.


VYUŽITÍ INVAZIVNÍ MEZOTERAPIE

Hlavním cílem této invazivní metody je omlazování pleti neboli mezolift, který přináší výrazné zlepšení elasticity a hydratace kůže a výrazně tak vyhlazuje jemné i středně hluboké vrásky. Další časté využití této mezoterapie je na zjemnění strií, kdy se invazivní mezoterapie  používá úspěšně k jejich redukci. Tuto mezoterapii také velice často využíváme k léčbě celulitidy. Ta spočívá v lokálním působení směsi účinných látek, které ovlivňují metabolismus kůže a ukládání tuku, a tím i celulitidu. Kombinace metod estetické medicíny je také využívána velice často, neboť lze její pomocí dosáhnout dokonalejšího výsledného efektu. Možnosti a vhodnost jejich použití doporučujeme konzultovat s lékaři.

 

INVAZIVNÍ ZÁKROK

Při invazivním zákroku se pacientům aplikuje do povrchové vrstvy kůže směs účinných látek opakovanými drobnými vpichy ultratenkou jehličkou. Délka každého zákroku je jiná, závisí totiž na rozsahu ošetřované oblasti, v průměru se ale jedná o 30 min. Tato aplikace se provádí v lokálním znecitlivění a pacient cítí jen nepatrné štípnutí, u některých případů spojené s mírným pálením, které za normálních okolností trvává asi 20 minut, u někoho i do druhého dne. Invazivní mezoterapie klienty nijak neomezuje ve svých aktivitách.