MEZOTERAPIE KYS. HYALURONOVOU

6_mezoterapie_institut_plzenEstetická mezoterapie je kosmetická metoda, jejíž tajemství tkví v aplikaci účinných látek do kůže pomocí mikro injekcí. Mezoterapií lze dosáhnout velice dobrých výsledků v oblasti omlazení pokožky jak v obličeji, tak také v oblasti dekoltu nebo na hřbetu ruky. Mezoterapie podporuje tvorbu kolagenu a regeneraci buněk. Několik milimetrů pod kůži, se aplikuje speciální koktejl účinných látek, mezi které patří vitamíny, aminokyseliny, koenzymy (ty jsou důležité především pro regeneraci) anebo také kyselina hyaluronová.

 

KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová je nejčastější látka používaná při mezoterapii. Je oblíbená pro své regenerační vlastnosti, již v 60. letech se používala na popáleniny a kožní vřídky. Kyselina hyaluronová hraje významnou roli také v lékařství, používá se zejména v oční chirurgii nebo také v ortopedii a to především u pacientů s osteoartrózou nebo při podvrknutém kotníku. Podporuje proces hojení a má dobré protizánětlivé účinky. Důležitým faktem je, že je kyselina hyaluronová součástí pojivových a nervových tkání, můžeme ji najít také v očním sklivci a v chrupavkách nebo v pokožce, je tedy pro lidské tělo přirozená. Dle lékařských výzkumů se kyselina hyaluronová postupem času z pokožky vytrácí a jejím doplňováním tedy prodlužujeme mládí pokožky.

Kyselina hyaluronová je velice důležitá pro udržení elasticity pokožky a díky jejím antioxidačním účinkům udržuje pokožku mladší a svěží. Právě z těchto důvodů se do většiny pleťových krémů a jiných pečujících přípravků proti vráskám, přidává právě kyselina hyaluronová. Jde o velice dobrý způsob jak hyaluronan do pokožky dostat, injekční cesta je však mnohem účinnější. Mezoterapie kyselinou hyaluronovou dokáže vyhladit i starší vrásky, udržuje pokožku hydratovanou a pružnou, dokonce brání vzniku jizev a funguje také jako účinná terapie proti striím.