VRÁSKY A SLUNEČNÍ ZÁŘENÍ

Vrásky a slunce

Každým dnem se otepluje a léto je už opravdu za dveřmi. Všichni se jistě na teplo a slunce těší, jenže zákeřné sluneční paprsky s sebou nesou nejen zlatavé opálení, ale také předčasné stárnutí kůže. Jestliže o sebe pečujete a vrásky si necháváte raději do pozdějšího věku, dejte si rozhodně pozor na škodlivé vlivy slunečního záření.

Jistě, pokožce na jednu stranu zlatý odstín prospívá, kůže vypadá lépe a člověk působí štíhleji, ale škodlivé UV záření pokožce opravdu vůbec nedělá dobře. Jedinci vystavující se slunečnímu záření příliš často, zaznamenají první známky stárnutí velice brzy. Proto je velice důležité používat opalovací krémy alespoň s SPF 20 a to i za předpokladu, že se přímo nesmažíte na slunci, ale vydáte se třeba na výlet. Každé spálení pokožky zanechává trvalé následky. Neméně důležitá je péče o rty, ano, i rty se mohou spálit a samozřejmě vysušit. Proto je v letních měsících potřeba používat balzám na rty s faktorem.

SPF jako prevence proti vráskám

Prevence je opravdu důležitá, a proto si na tyto rady vzpomeňte i ve chvíli, kdy budete kupovat pleťový krém na denní nošení. I hydratační pleťový krém, který používáte po celý rok, by měl mít SPF, slunce je nemilosrdné a občas vysvitne i v zimě či na podzim. Dokonce existuje i kosmetika s SPF a to od make-upů po pudry a tvářenky. Toto je nejméně nákladné opatření proti předčasnému stárnutí kůže a vráskám. Věřte, že ve chvíli, kdy usoudíte, že potřebujete injekci botoxu, tak si vzpomenete, jak jste si v pětadvaceti měli pořídit krém s SPF. Ovšem hydratace je důležitá sama o sobě, ve chvíli kdy je pokožka suchá, je náchylnější k tvorbě vrásek a to nejen na tváři, ale také na rukou či v oblasti dekoltu.

Slunečnímu vlivu se však braňte i po opalování. Ve chvíli, kdy se vrátíte z pláže, smyjete ze sebe sůl a písek, je vhodné použít zklidňující hydratační krém po opalování. V případě, že jste to malinko přehnali, zafunguje krém po opalování jako první pomoc. Většina z nich obsahuje hojivý panthenol a vyživující látky. Kůže je pak hladká, vyživená a vrásky nemají šanci. Toto doporučení se týká celého těla a u žen zejména dekoltu, který je kromě tváře, zřejmě nejnáchylnější oblastí k tvorbě vrásek.

Krk jako želva - noční můra každé ženy

Je jasné, že nejzranitelnější jsou odkryté oblasti po celý rok, tedy obličej, hřbety rukou, krk a dekolt. Při natírání obličeje se nezapomeňte věnovat také krku a dekoltu. Ovšem u ochranných krémů to nekončí. Velice důležitá je také péče noční a pečlivá hygiena. Každé ráno a večer si pečlivě očistěte tvář. Večer se zbavte veškerého make-upu a samozřejmě řasenky, která by ve spánku mohla způsobit lámání řas. Po důkladném vyčištění naneste hydratační denní nebo noční krém. Noční krém nanášejte i na krk a dekolt, předejdete tak tvorbě vrásek. S tímto celistvým pečujícím programem začněte opravdu brzy, klidně už ve dvaceti nebo dříve. Čím více budete mazat a promazávat, tím spíš se vám vrásky vyhnou.

Známý je také úžasný účinek super potravin a antioxidantů. Ve chvíli, kdy žijete zdravým životním stylem, nekouříte, alkohol pijete s rozumem a ještě se do toho ládujete antioxidanty, máte vyhráno. Antioxidanty samy o sobě zpomalují proces stárnutí, takže čím více, tím lépe a v šedesáti, budete vypadat na čtyřicet.

Pár tipů na závěr:

• Kávu vyměňte za kvalitní zelený čaj
• Jezte sezónní potraviny
• Jezte hodně zeleniny a ovoce
• Vyhněte se slazeným nápojům
• Čtěte etikety a nekupujte nic, co obsahuje složky, které neznáte
• V létě používejte BB nebo CC krémy, mají lehčí texturu než make-up a zároveň obsahují SPF
• Před sluncem chraňte nejen pokožku, ale také vlasy