ZVĚTŠENÍ RTŮ - ANO ČI NE?

Zvětšení rtů

V poslední době je trend velkých rtů populárnější více než kdy dřív. Téměř každá herečka, modelka či zpěvačka považovaná za ideál krásy se honosí velkými, růžovými rty. Zvětšení rtů je jedna z nejčastějších kosmetických procedur, kterou ženy vyhledávají v ordinacích kosmetických klinik a plastických chirurgií. Dokonce i hollywoodské hvězdy tento zákrok často podstupují. Ale jaká jsou vlastně pro a proti?

Dočasné zvětšení rtů

V první řadě je potřeba rozmyslet si, jestli stojíte o dočasný nebo trvalý efekt. Jde to oběma způsoby a každý z nich je více či méně náročný a to jak finančně, tak zdravotně. Co se týče dočasného zvětšení rtů, jde o zákrok poměrně nenáročný. Rozhodně nejde o nic moc příjemného, ale v podstatě to jde vydržet a kýžený výsledek vydrží až rok. Pro zvětšení, se obvykle používá buď syntetický materiál nebo váš vlastní tuk. Mezi nejobvyklejší sérum na zvětšení rtů patří kyselina hyaluronová nebo kolagen. Kyselina hyaluronová je tělu přirozená látka, a tudíž ji organismus dobře přijímá a tím pádem se z pravidla neobjevují závažnější komplikace.

Dočasné zvětšení rtů probíhá injekční formou, což je tedy velká výhoda zejména kvůli krátké rekonvalescenci, která probíhá zhruba dva až tři dny. Navíc se vyhnete invazivnímu zákroku a stehům. Zvětšení rtů vlastním tukem je ještě přirozenější než ostatní séra. Tuk se obvykle odebírá z břicha, hýždí či stehen. Váš vlastní tuk je pro tělo nejpřirozenější, a tím pádem hrozí i nejmenší rizika.

Trvalé zvětšení rtů

Trvalé zvětšení rtů už nese daleko větší rizika. Zaprvé jde o chirurgický zákrok, obvykle prováděný v narkóze. Rekonvalescence je delší než u krátkodobého zvětšení rtů, zhruba týden a případné komplikace jsou daleko vážnější. Nemluvě o tom, že ne každý plastický chirurg má ruce ze zTrvalé zvětšení rtůlata a bohužel se může stát, že vám místo smyslných, velkých rtů, vykouzlí kačeří zobák. Stinnou stránkou zákroku je také bolestivost.

Variant existuje opět několik. Většinou se praktikuje operace, kdy se řez provádí z vnitřní strany rtu a tak nejsou vidět následky zákroku. Používá se okolní tkáň, kdy se tkáň posouvá a uvolňuje, následně se sešije a efekt je trvalý. Výhodou je pouze modelace tkáně, nepoužívá se cizí předmět a tak je hojení této metody zvětšení rtů poměrně krátkodobé. Poměrně běžná je také metoda silikonové výplně, pomocí jejž se rty zvětší a změní tvar. Tento způsob je ještě riskantnější, hodně záleží na zručnosti plastického chirurga.

Zvětšení rtů pomocí moderních metod

V poslední době se s nejrůznějšími metodami zvětšení rtů roztrhl pytel. Jedná se především o neinvazivní metody, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Například takové dlouhotrvající zvětšení rtů metodou Boca. Jde o vstřebatelná vlákna, která se běžně používají v chirurgické praxi jako šicí materiál. Vlákna se pomocí mikrokanily aplikují kolem linie rtů, a tak pomáhají vyhladit vrásky a zvětšit rty. Efekt této procedury vydrží po dobu několika let, ale vyžaduje poměrně dlouhou rekonvalescenci a omezení.
Fullips
Velice moderní je například balzám na zvětšení rtů nebo lesk na zvětšení rtů. Na trhu se objevují stále nové produkty, zaručující postupné zvětšení rtů s maximální hydratací a péčí. Ale opravdový boom teď zažívají produkty na bázi vákua. Tzv. pusátko, je vlastně malá vakuová pumpa, která vám po krátkodobém použití vykouzlí plnější rty. Obdobou je produkt s názvem Fullips, ten je sice menší, ale funguje na podobném principu. Výrobci dokonce slibují, že při dlouhodobém použití rozproudíte krevní oběh, vyhladíte vrásky a navíc opravdu zvětšíte rty.

Jak vidíte možností je několik, od neškodných umělohmotných udělátek, až po silikonové implantáty, které vám mohou nepříjemně zkomplikovat život. Výběr je čistě na vás, pamatujte však, že je vždy dobré dvakrát měřit a jednou řešit.